Найважливішою частиною будь-якої промислової мийки високого тиску є насос. Це ключова частина техніки, яка бере звичайну воду та накачує її до високого тиску, необхідного для виконання роботи. Вибираючи мийку для високоінтенсивних робіт, таких як чищення промислового обладнання, особливо важливо вибрати машину з насосом, який відповідає поставленим завданням. У промислових мийках високого тиску зазвичай використовуються два типи насосів: осьові та трьохпоршневі. Обидва є хорошим рішенням, але кожен має свій набір переваг і недоліків.
Осьові насоси
Осьові насоси є різновидом насосів з прямим приводом. Насоси з прямим приводом працюють саме так, як можна очікувати з назви. Ці насоси підʼєднуються безпосередньо до двигуна мийки високого тиску, як правило, простим валом, який надягається на вал двигуна. Це простий, надійний і ефективний спосіб передачі потужності від двигуна до насоса. Це також означає, що насос завжди працює на тій самій швидкості, що й двигун. Коли вал двигуна обертається, він обертає блок циліндрів, наповнений поршнями, які втягують воду під час руху вгору та викидають її під час руху вниз. Основна перевага осьових насосів полягає в тому, що це прості, дуже компактні пристрої. Залежно від конструкції осьового насоса тиск може регулюватися або не регулюватися, але швидкість завжди фіксована. Оскільки насос обертається разом із приводним валом двигуна, неможливо збільшити чи зменшити швидкість обертання насоса. Це потенційно може призвести до швидшого зносу ущільнення циліндра. Також осьові насоси є неремотопридатними, тобто у випадку виходу з ладу насоса треба купувати новий.
Трьохпоршневі насоси
Інший тип насоса, який зазвичай зустрічається в високоякісних промислових мийних машинах високого тиску, – це трьохпоршневий (триплексний) насос. На відміну від осьового насоса, поршні триплексного насоса не з’єднані безпосередньо з вихідним валом двигуна. Натомість триплексний насос використовує колінчастий вал із шатунами для приводу поршнів. Поршні втягують воду в циліндри, коли вони рухаються вгору, а потім виштовхують воду під час ходу вниз. Трьохпоршневі насоси зазвичай дорожчі, але їх вартість може бути компенсована, оскільки вони, як правило, мають винятково довгий термін служби. Трьохпоршневі насоси також є більш ефективними, ніж осьові насоси, що може призвести до зниження загальних експлуатаційних витрат протягом усього терміну служби насоса.
Трьохпоршневі насоси є висококласними насосами комерційного або промислового призначення. За умови регулярного технічного обслуговування, тобто: вчасної заміни клапанів, заміни ущільнювачів, за потреби байпас-клапану, відсутності витоків у системі та регулярної заміни мастила, ви можете очікувати, що трьохпоршневий насос прослужить набагато довше, ніж осьовий насос. Насоси з осьовим кулачком використовуються в основному як насоси для побутового використання. Ці насоси не вважаються надійними, але вони дешевші за конструкцією. Багато осьових насосів є нерозбірними та позначені як насоси, що не потребують технічного обслуговування. Це просто означає, що ви запускаєте їх, поки вони не перестануть працювати, а потім замінюєте насос. Майте на увазі, що жоден насос, трьохпоршневий або осьовий не витримає таких зловживань, як перегрів або замерзання, забруднення або низька кількість води, що спричиняє кавітацію, а також надмірне використання байпас-клапану через витоки в системі.
Напрацювання на відмову у трьохпоршневих насосів становить максимум 500 годин, це більше ніж на 400% від звичайного насоса мийки високого тиску. Конструкція забезпечує стабільну роботу насоса з меншою вібрацією та забезпечує безперервну вихідну потужність для роботи з очищення. Повністю анодована обробка для запобігання іржі покращила зносостійкість і твердість насоса мийки високого тиску. Можна встановити за 10 хвилин.
Висновок
Якщо ви звернете увагу, то всі великі виробники мийок високого тиску використовують в середньому сегменті осьові насоси, а в професійному сегменті виробів – тільки трьохпоршневі насоси. Звичайні ж мийки типу Karcher k3-k7 та ін. не є професійними виробами, і призначені винятково для побутового користування.